naves Chavinu

Zotavování a zase Huaraz

8.7.2017

Jako špalík jsem spala celou noc, až jsem Pigulíka prý nenechala pohodlně vyspat 🙂 Břicho sice stále burácelo, ale spalo se mi dobře. Na WC se ještě děly věci. Tak jsme radši hned ráno zašli do lékárny znovu, kde se slečna hned ptala, jak mi je. Následně mi dala 3 prášky (2 stejné a 1 jiný) za 3,5 sol a že mám hodně pít.

Termály jsme zavrhli už včera a raději jsme zašli ke stánku s quinuou, kde si dal Ghí sklenku za sol a dostal hned dvě. Pak jsme zjistili, že bus jede v 11. Brouzdali jsme se ještě chvíli vesničkou, kde jsme koupili ještě jeden klobouk za 30 sol a zašli si na čaj do jedný restaurace.

Jelikož bylo něco po půl 11, vydali jsme se na bus, který měl jet z jedné ulice. Jakmile jsme tam přišli, stál tam bus, z něhož na nás volají: Jedete do Huarazu? Naskočte! Hodili nám baťohy do busu a okamžitě jsme vyrazili, což bylo super. Seděli jsme úplně vzadu, takže jsme měli dost místa.

Někdy ve 2 jsme byli ve městě. Tak, jak jsme si již zvykli, vysadil nás autobus blízko domu Casa Jaimes, kam jsme rovnou zašli a poptali ještě jednu noc. Jen bylo zvláštní, že nám za stejnou cenu 30 sol/ oba dali pokoj, kde byl záchod na chodbě a sprcha až v dalším patře na chodbě. Šlo o jednu noc, tak jsme se nechtěli dohadovat.

Alespoň zde vše fungovalo – wifi, sprcha a záchod už taky nebyl potřeba tak často. Chvíli jsme si odpočinuli a šli do města, kde jsme chtěli koupit jízdenky na zítřejší bus do Trujilla, který jel až v 10 večer. Vybrali jsme si společnost Julius Caesar.

Jelikož nebylo tak pozdě, zašli jsme na trh, kde jsme si dali menu za 6 sol, což byla polévka a kuře al horno s červenou pálivější omáčkou. Já si jen uzobla a Pigí to dojedl.

Dnes jsme brzy zalezli, umyli se a odpočívali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *