deštný prales v Peru

Trochu v pralese

16.5.2017

Celou noc nepršelo, až v pět ráno začalo a mrholilo a mrholilo. Vstali jsme něco po 6., protože to nevypadalo, že by mělo přestat. Díky přístřeškům jsme se sbalili, oblékli se do nepromokavého, GHÍ sbalil mokrý stan a v 8:30 jsme vyrazili. V dešti jsme klesali z cca 3900 stále níž, až se náhle změnila vegetace v lehce pralesní. Začala se objevovat různá „zvířátka“, zejména hmyz – pavouk, stonožka, motýli, ale také otravné kousavé mušky, a dál také zajímavé stromy a květiny různých neznámých druhů.

Později s dalším poklesem jsme začali rozeznávat i nám známé rostliny a plody na nich, např. banánovníky se zelenými trsy banánů a nádhernými květy, dále tam byli jakési kulaté plody – takové malé melouny, mysleli jsme, že to je maracuja, ale zpětně vím, že to maracuja nebyla 🙂 A nakonec stanujeme pod avokádovníkem, který je obsypaný plody. Vidět tyto exotické rostliny byl hezký zážitek, ačkoli ještě lepší by byl, kdybysme si mohli sem tam toho zralého plodu uškubnout 🙂

Jenže většina plodů se dnes sklízí nezralých a dozrávají až někde na pultech.. Oběd jsme si dali v Colpapampě, kde jsme si koupili Colu a 3 banány, který byly naprosto luxusní za 5 sol (4 sol Cola, 1 sol 3 banány) a kde nám poradili, ať jdeme radši po cestě než po stezce, že to je tudy kratší. Tak jsme uposlechli a šli po cestě, což bylo otravný nebo spíš úmorný, ale občas nám to vylepšovala zajímavá příroda.

Šli jsme do la Playi, ale došli jsme o 1 km dál do vesničky, kde nás brzy odchytili do jednoho soukromého kempu za 5 sol za stan, což je senzační cena. Navíc tam měli teplou sprchu, které jsem tentokrát využila já a Pigulíkovi už tekla jen studená, byl tam záchod a ještě ke všemu jsme tam byli sami. Dokonce jsme se zeptali, jestli si smíme uvařit a posedět v jejich pergole, což bylo skvělý. Uvařili jsme si tam těstoviny s omáčkou a společnost nám dělali ohromní noční motýli, asi lišajové. Takže očekávání, že ceny budou neustále stoupat, jakmile se začneme blížit Machu Picchu, se nenaplnila. Byl to nejlepší kemp, jaký jsme dosud měli a to jsme ještě nevěděli, že to byl jeden z mála večerů, kdy jsme si tam mohli posedět za relativně teplého počasí večer. Ráno jsme si tam ještě nakoupili chleba, Colu a banány za pár šupů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *