Péče o oděvy z alpaky

 

Naše produkty mají díky alpace vynikající vlastnosti, proto doporučujeme se o oděvy starat, za což se vám bohatě odmění. Ačkoli se péče o vlněné oděvy může na první pohled zdát složitá, může být nakonec jedodušší, než se zdá. Oblečení z alpak se nemusí prát přehnaně často, ale obvykle postačí oděvy po nošení pouze provětrat.

 

Jak prát:
Pokud má vaše pračka program praní vlny či ručního praní, lze tento šetrný program využít. V případě, že byste tuto možnost neměli a prali oděvy z alpaky v ruce, dejte si pozor, aby voda byla studená (pod 30 stupňů). Při praní v horké vodě nebo při použití dvou rozdílných teplot může dojít k "šoku" vláken, a tedy k plstění či srážení.

Jako prací prostředek použijte buď speciální přípravek na praní vlny (jemných vláken) nebo trochu jemného tekutého mycího prostředku jako je např. dětský šampon. Nepoužívejte bělicí prostředky, protože způsobují poškození.

Oděvy ve vodě nechte cca 3 minuty namočené a potom je spíše promačkejte, než abyste je třeli o sebe, čímž byste je také mohli poškodit. Poté oděvy z alpaky určitě neždímejte, ale vodu velmi lehce vymačkejte ven a položte na suchý ručník. Vodu z oděvů z alpaky můžete dostat také promačkáním mezi dvěma ručníky či zarolování do ručníku.

 

Jak sušit:
Oděvy z alpaky se nesmí sušit v sušičce! Nedoporučujeme je ani věsit na ramínko či šňůru, kde by se vzhledem k nasáknuté vodě mohly vytahat. Sušte mimo přímé sluneční světlo a přímé teplo a nechte pomalu samovolně proschnout.

 

Jak žehlit:
Oděvy se nežehlí. Pokud by byly pomačkané, můžete je jen zlehka napařit párou z žehličky (ale nežehlit!) nebo je můžete zavěsit v koupelně, kde pustíte horkou sprchu, přičemž oděv natáhne páru, která oděvy z alpaky sama narovná.

 

Pokud byste si s čištěním nevěděli rady, je jistě nejjednodušším řešením přenechat je odborníkům v profesionálních čistírnách.

 

Vlněné oblečení z alpaky či ovce doporučujeme chránit před škůdci textilu, kteří mohou být největšími nepřáteli tohoto překrásného zboží.