nadherny Huayhuash

Huayhuash dále překvapuje

4.7.2017

Lidi okolo zase plašlili a vstávali strašně brzy. To my jsme se z kempu vyhrabali až někdy po 10. K snídani si dal Ghí kaši, oba čaj a já chleba a vajíčko natvrdo.

Dnes nás čekal celkem pohodový den cca 5 hodin chůze. Vylezli jsme pomaličku do sedla, kde nás předháněli nějací „závodníci“ nalehko, kteří tu pravděpodobně trénují na nějaký závod. Dále nás předběhla skupina oslů a koní. Na to nejsme moc zvyklí. Většinou vycházíme z kempu poslední, tak si kráčíme celou cestu sami.

Vlastně jsme se míjeli pouze s Amíky, které jsme ale zanechali v Cutatambu a s Holanďanem, který ale dnes vyšel cca o hodinu dřív než my. Říkali jsme si, že předposlední den už toho člověk ani moc neočekává, když už má za sebou 8 dost pěkných dní v horách. To co ale následovalo v sedle nám OPĚT vyrazilo dech.

Opět na nás vykoukly ty nejvyšší vrcholky Huayhuashe, které se ukázaly především v celé své kráse. Pár mraků okolo bylo, ale hory povětšinou nezakrývaly... Popošli jsme ještě o kus dál traverzem a pak na jednu vyhlídku ve 4900 m, kde jsme si dali oběd.

Tam se na nás smálo ještě víc zaledněných vrcholků. Pod sněhovými vrcholky byly sluncem osvícené kopečky různých barev a krásná oranžová hora s vyšlapanou cik cak cestičkou. Kochali jsme se tam dlouho. Dali si chleba s vajíčkem, sýrem a litovali jsme foťáku, zde by se Pigí skutečně vyřádil...

Pak už nás čekal prudký sestup do kempu. Sestoupili jsme o 900 m za hodinku a něco. Nahoře na vyhlídce ve 2 hod jsme viděli, jak už je kemp zabydlený a nechápali jsme proč. Proč se tu ti lidé trmácí – honem přes sedlo a rychle do kempu v 1, ve 2 odpoledne.

V kempu jsme postavili stan, zkásl nás Peruánec o 20 sol/os – díkybohu poslední poplatek a uvařili jsme si čaj. Zítra budeme vstávat už v 5, abychom se rychle sbalili a byli do 11 v Llámacu, protože tam má jet bus do Huarazu.

K večeři jsme zkusili dýňovou polívku s chlebem a zase jsme se přesvědčili, jak nám ty instantní jídla nechutnají...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *